HAKKIMIZDA

Firma yetkilisi Yüksel TURAN doğma büyüme Köyceğizlidir. Asıl mesleği öğretmenlik olan yetkilimiz baba mesleği olan arıcılığa küçük yaşlarda merak salmıştır. Yıllarca öğretmenlik mesleği ile birlikte tutkusu olduğu arıcılık faaliyetlerine de devam etmiştir. Sonraki yıllarda Türkiye’nin birçok bölgesinde tecrübeli arıcılarla birlikte arıcılık yaparak arıcılığa dair birçok kavramı tecrübe etmiştir. Bununla birlikte akademik olarak birçok seminere katılıp çeşitli sertifikalar almıştır. Hala Muğla Arıcılar Birliği’ne üye olan ve arıcılık yapan yetkilimiz arı ürünlerinin insan yaşamını üzerindeki yararlarından yola çıkarak birçok tecrübeli ve bilinçli arıcıların ballarını KÖYCEĞİZ TURAN BAL markası ile sofralarınızı ulaştırmayı amaç edinmiştir.

NEDEN KÖYCEĞİZ TURAN BAL?

KÖYCEĞİZ TURAN BAL olarak insan hayatında beslenmenin çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Günümüz şartlarında insanlarımız maalesef hazır gıdalara yönelmiş durumdalar. KÖYCEĞİZ TURAN BAL olarak ballarımızı bölge arıcılarımızın
Köyceğiz’deki çam ormanlarından, çiçeklerinden ve çeşitli endemik bitkilerden nektar toplayan arılarının ballarından üretmekteyiz. Bu bilinçle KÖYCEĞİZ TURAN BAL markasıyla satılan ballarımız, bölge ve gezginci acılarımızın arılarının doğal olarak yapmış oldukları ballar toplanarak paketleme tesisimize getirilmektedir. İşletmemize gelen ballar titizlikle ve hijyen koşullarına uyularak paketleme tesisimizde ambalajlanmaktadır. KÖYCEĞİZ TURAN BAL markası ballarımız Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarında iletkenlik, şeker, su, prolin değerleri ve kalıntı analizleri ölçülerek raporlama işlemleri sonucunda hazırlanmaktadır.